flypgs turk hava yollari onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti pegasus
telc junior – Mesleki Almanca Dersleri – Doktorlar için Almanca – Almanca Mesleki Terimler http://www.meslekialmanca.com Almanca Meslekler Konu Anlatımlı - Resimli - Kadın, Erkek ve Slayt Gösterimler Fri, 29 Sep 2017 21:37:10 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 telc’in Tanınırlığı http://www.meslekialmanca.com/1880/telcin-taninirligi.html http://www.meslekialmanca.com/1880/telcin-taninirligi.html#respond Wed, 24 Dec 2014 20:48:17 +0000 http://www.meslekialmanca.com/?p=1880 telc’in Tanınırlığı

telc den alacağın sertifika dünya genelinde tanınmaktadır. Federal Almanya Cumhuriyeti, yurt içinde ve yurt dışındaki üniversiteler, Alman vatandaşlığına geçmek isteyenler, Aile Birleşimi ile Almanya’ya gidecek olanlar,… başta olmak üzere dünya genelindeki bir çok kurum ve kuruluş bu sertifikalara tanımaktadır.

İkamet konusunda ise Almanca sertifikaları sadece Almanca konuşulan ülkelerde kabul edilmektedir.

 

Türk üniversitelerindeki geçerliliği ise gerek üniversitenin kendinden gerekse de YÖK’ün ve ÖSYM’nin web sayfasından takip edilebilir.

 

Ayrıca Avusturya Entegrasyon Fonunun talebiyle ikamet ve vatandaşlık işlemlerinde dil belgesi olarak kabul edilen telc, İsviçre’nin bazı kantonlarında vatandaşlığa geçişte, bazılarındaysa memurluğa alımda gerekli belge olarak tanınmaktadır.

 

Bunun yanı sora Polonya’da memur alımlarında yabancı dil belgesi, Macaristan da üniversitelere girişte gerekli olan dil belgesi, ülkemizde yine ÖSYM B2 ve C1 düzeyindeki telc Almanca sertifikaları YDS’ye eşdeğer olarak kabul edilmektedir.

Almanya’da bazı bakıcılık meslekleri, Almanca ve Tıp Almancası için telc uzmanlık dil sertifikalarının olduğunu biliyor muydunuz?

Peki ya telc’in İspanya’da yabancı dil bildiğinizin bir kanıtı olduğunu?

]]>
http://www.meslekialmanca.com/1880/telcin-taninirligi.html/feed 0
Neden telc? http://www.meslekialmanca.com/1877/neden-telc-2.html http://www.meslekialmanca.com/1877/neden-telc-2.html#respond Wed, 24 Dec 2014 20:30:17 +0000 http://www.meslekialmanca.com/?p=1877 Neden telc?

 

 

Yabancı Dil Bilgisi artık hızla küçülen dünyamızda en önemli ve değerli bilgilerden bir tanesidir.

 

Öğrendiğiniz bir yabancı dili sertifikalandırmanın başka bir yolu da telc’dir.

 

telc’in Avantajları:

 

  • Geçerli, güvenli ve nesnellik açısından sürekli denetlenmesi ve belirli bir kalitenin sağlanması.
  • Güncel hayatta, karşımıza sürekli çıkan konuların olması.
  • Kurum ve kuruşlar tarafından tanınması.
]]>
http://www.meslekialmanca.com/1877/neden-telc-2.html/feed 0