Anasayfa / Online Almanca / Almanca Kalıplar
Almanca Kalıplar 1

Almanca Kalıplar

Almanca öğrenen öğrencilerin ilk olarak öğrendikleri konuların başında Almanca kalıplar konusu gelmektedir. Genellikle okullarda öğrencilere ilk olarak Almanca tanışma, kendini tanıtma, selamlaşma ve vedalaşma kalıpları öğretilir. Bu durum öğrencilerin Almanca kelimelere ve Almanca cümlelere daha çabuk aşina olabilmeleri içindir. Telafuz olarak bakıldığında Almanca kelimeler genellikle yazıldığı gibi okunurlar diyebiliriz. Ancak telafuz farklılıkları vardır ve Almanca kelimeler direkt olarak yazıldığı gibi okunurlarsa hatalı bir telafuz yapılmış olunur. Bu nedenle mümkün mertebe Almanca derslerini sesli olarak dinlemek gerekmektedir.

Almanca'da günlük hayatta en çok kullanılan genel kelimeleri Almanca günler, Almanca aylar, mevsimler, Almanca sayılar, Almanca saatler ve benzeri konular olarak sıralayabiliriz. Almanca öğrenenlerin ilk olarak öğrendikleri konular genellikle bunlardır. Almanca öğrenme hususunda internette bulunan birçok kaynak sizlere yardımcı olacaktır. İnternet ortamında birçok yazılı ve görsel kayanağa erişebilir, hatta Almanca videolar izleyerek kendi kendinize Almanca öğrenebilirsiniz. Dilerseniz yine internette satılan Almanca ders kitaplarından veya Almanca eğitim setlerinden satın alarak Almanca öğrenmeye başlayabilirsiniz.

İnternette Almanca ders kitaplarının yanısıra görüntülü Almanca eğitim setleri de satılmaktadır. Bugün itibariyle birçok lisede Almanca dersleri zorunlu olarak öğretilmektedir. Bazı liselerde zorunlu ikinci yabancı dil olan Almanca dersi, bazı liselerde ise seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Lise öğrencilerinin İngilizce dersinden sonra Almanca derslerinde biraz zorlandığı görülüyor. Bu durum Almanca'nın İngilizce ile kıyaslanmasından ve karıştırılmasından ileri gelmektedir. Öğrenciler Almanca'nın İngilizce gibi kolay öğrenilebilen bir dil olduğu beklentisi içine girince Almanca öğreniminde karşılaştıkları zorlukları abartmaktadırlar. Bu zorluğu yenmenin yolu, Almanca'yı bol ve ayrıntılı açıklama yaparak öğretmekten geçmektedir.

Zaten yabancı dil öğrenmenin yolu bol bol tekrar ve pratik yapmaktan geçer. Bir yabancı dili öğrenirken, o dilde yazılmış sayfaları, kitapları, gazeteleri okumanız ve o dilde yayın yana radyoları dinlemeniz ve yine o dilde yayın yapan televizyon kanallarını izlemeniz size büyük bir katkı sağlayacaktır.

Bu neden Almanca öğrenirken mümkün mertebe Almanca gazeteleri okumalı ve Almanca kanallar izlemeli, Almanca filmler seyretmelisiniz. Bu gibi aktiviteler sizlere katkı sağlayacaktır.

Buna da bakın

Almanca Selamlaşma ve Vedalaşma Kalıpları 5

Almanca Selamlaşma ve Vedalaşma Kalıpları

  Sitemizin bu bölümünde Almanca Selamlaşma ve Vedalaşma kalıplarının çok basit bir anlatımını izleyebiirsiniz. Video'yu …

Bir Cevap Yazın

error: İzinsiz Kopyalanamaz.

Notice: Undefined index: prnt_scr_msg in /home/meslekialmanca/public_html/wp-content/plugins/wp-content-copy-protector/preventer-index.php on line 171