Anasayfa / GENEL ALMANCA / Neden Almanca ?
Neden Almanca ? 1

Neden Almanca ?

Neden Yabancı Dil ? Neden Almanca ?

Almanca bugün Avrupa’nın beş ülkesinde, Almanya, Avusturya, İsviçre, Lihtenştayn ve Luxemburg’un ana dilidir. Ortalama 100 milyon kişi bu dili konuşuyor ve Almanca bu özelliği ile Avrupa’da en çok konuşulan yabancı dil’dir.

 

Yabancı dil bilgisi kültürel, entelektüel ve mesleki ufku genişletir ve farklı kültürlere anlayışla yaklaşılmasını sağlar. Çok dillilik sadece Avrupa Birliği’nin genişlemesi açısından değil, her zaman bir avantajdır.

 

Almanya ve Türkiye arasında yıllardır önemli bir ticaret politikası yürütülmektedir. Sadece Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunmaktadır.

 

Ülkemizi her yıl ortalama üç milyon Alman ziyaret etmektedir.

 

Özellikle son yıllarda Almanya, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine verdiği burs ve sunduğu fırsatlar nedeniyle çok cazip bir ülke haline geldi.

 

Bütün Dünya’da yayınlanan kitapların beşte biri Almancadır. (dünya’da basılmış kitapların %10’una tekabül etmektedir) Özellikle Goehte, Nietsche, Kafka, Bach, Beethoven, Freud ve Einstein gibi dünyaca meşhur kişilerin Almancada yazılmış ve yayınlanmış birçok eseri bulunmaktadır.

 

Diğer taraftan Almanca birçok bilim ekolünün dilidir. Alman bilim adamları ve üniversiteleri birçok bilim alanında ekoldürler. Mesela, Hukuk alanında dünyadaki en büyük ekollerden birini temsil eden Almanya, Türk Ticaret Kanunu’nun kaynak ülkesi olarak da popülariteye sahiptir.

 

Türkiye halen en büyük göçünü Almanya’ya vermektedir.

 

Kısaca hangi sınava girerseniz girin, size her sınavdan sonra gerçek hayatta lazım olacak olan tek şey Yabancı Dil, dolayısıyla Almanca’dır.

 

Buna da bakın

Neden Almanca ? 5

Kırtasiye Ürünlerinin Almancası

  Sitemizin bu bölümünde Kırtasiye Ürünlerinin Almancalarını ve Türkçe karşılıklarını bulabilir ve dinleyebilirsiniz. Videonun sonundaki …

Bir Cevap Yazın

error: İzinsiz Kopyalanamaz.

Notice: Undefined index: prnt_scr_msg in /home/meslekialmanca/public_html/wp-content/plugins/wp-content-copy-protector/preventer-index.php on line 171