Anasayfa / GENEL ALMANCA / Liselerde Almanca
Liselerde Almanca 1

Liselerde Almanca

Liselerde Almanca

 

Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Anadolu Sağlık Liseleri, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri, … Bütün Liselerde artık İkinci Yabancı Dil Dersi zorunludur. Ülkemizdeki liselerin geneline bakıldığı zaman da İkinci Yabancı Dil olarak genel de Almanca okutulmaktadır. Hafta da 2 saat olarak başlayan bu ders, bölgesine ve okuluna göre hafta da 4 saate kadar çıkmaktadır. Bu uygulama 9. Sınıftan 12. Sınıfa kadar da Almancadevam etmektedir.

 

Liseye başlayacak olan bir çocuğunuz varsa eğitim ve öğretime yılı esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmaması ve yüksek notlar alabilmesi için Almancanın daha önce ki yıllardan öğrenilmesi tavsiye ediyoruz.

 

Türkiye’deki birçok mühendislik bölümünün de artık Almanca hazırlık vermeye başladığını hatırlatmak isteriz.

 

Öğrenciler Telc veyaGoethe Institut’un sertifika sınavlarına girerek ülkemizdeki üniversitelerde hazırlık atlayabileceği gibi Dünya genelinde de ömür boyu geçerli bir sertifikanın da sahibi olacaktır.

 

Buna da bakın

Liselerde Almanca 5

Kırtasiye Ürünlerinin Almancası

  Sitemizin bu bölümünde Kırtasiye Ürünlerinin Almancalarını ve Türkçe karşılıklarını bulabilir ve dinleyebilirsiniz. Videonun sonundaki …

Bir Cevap Yazın

error: İzinsiz Kopyalanamaz.

Notice: Undefined index: prnt_scr_msg in /home/meslekialmanca/public_html/wp-content/plugins/wp-content-copy-protector/preventer-index.php on line 171